Předváděcí cetrum HE3DA západ ČR

v Karlových Varech se solární FVE a baterií HE3DA 15kWh , vše v provozu (zkušebním) od 13.7.2021.

36 kWp elektrárna napojená na HE3DA úložiště k prohlednutí.

ukázka provozu, kolik vyrobí,  zkušenosti z praxe

dobíjení aut apod.  Otevřeno PO-PÁ   dle předem dohodnutého termínu soukalova(@)maister.cz

Popis netradičního zapojení viz níže..

Mapa

POPIS zapojení netradiční solární elektrárny ve firmě MAISTER K.Vary 

FVE se skládá ze soláních panelů o výkonu 30kWp, 3 ks  jednofázových střídačů Victron (modré), 2 ks 3 fázových střídačů Kostal (zeleno šedé) a bateriového úložiště HE3DA 15kWh. Celý tento systém napájí ze 70% solární energií  infrastrukturu obchodní firmy MAISTER ( počítače, servery, tiskárny, osvětlení apod)  hlavně přes den,  v noci ( servery).

Zvláštností tohoto zapojení, je automatický ostrovní režim , kdy v případě výpadku vnější sítě, se celý systém přepne do režimu ostrovní elektrárny a firma je zásobena nadále energií ze slunce(den) nebo z baterií(noc).  Takto může firma v určitém omezeném režimu fungovat skoro nepřetržitě. Při obnovení vnější sítě se celý systém přepně zase do běžného režimu. Toto se děje bez jakéhokoliv výpadku počítačů , serverů atd.

Baterie jsou umístěny v samém centru firmy, nejsou pod neustálým dohledem, proto je pro firmu Maister důležitá jejich naprostá nehořlavost a nevýbušnost.

Dále při předpokladu nabití a vybití každý den je předpokládaná životnost 15-20 let (5000 cyklů celkem, 250 cyklů ročně - mimo zimy) bez významného poklesu její kapacity.